BLOG i PRESS

KRAKOWSKIE KLIMATY
Moja jesienna wyprawa do rodzinnego Krakowa i coś, co podejrzałam w witrynie….cudna ceramika, witraże …zobaczcie sami.
ART&CRAFT Gallery w pełnej odsłonie…
fot. Joanna Wędrychowicz Kraków 2016

Ostatnia możliwość obejrzenia wystawy rzeźb IGORA MITORAJA  w Pompejach. Wystawa czynna do 8 stycznia 2017 r.

f171012b0438f128a22ca6828c030eec d7ffd67ec6e285413cd9f665d58f676b

Prezydent Włoch Sergio Mattarella otworzył w kwietniu 2016 w Pompejach wystawę rzeźb Igora Mitoraja. Na terenie wykopalisk archeologicznych ustawiono 30 monumentalnych rzeźb zmarłego w 2014 roku polskiego artysty, który wiele lat mieszkał i pracował w Toskanii.

Rzeźby z brązu, inspirowane sztuką antyczną w sugestywny sposób wkomponowano wśród ruin starożytnego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

Dzieła bardzo znanego i cenionego we Włoszech rzeźbiarza były ustawiane w Pompejach od kwietnia i od pierwszej chwili wywoływały, jak podkreślają media, zachwyt i duże zainteresowanie zwiedzających.

W oficjalnym otwarciu wystawy uczestniczył wraz z prezydentem włoski minister kultury Dario Franceschini. Sergio Mattarella nazwał Igora Mitoraja „nadzwyczajnym artystą naszych czasów”, a wystawę – „niezwykłym połączeniem antyku i współczesności”.

Włoski prezydent podkreślał, że teren wykopalisk archeologicznych jest „absolutnie naturalną” lokalizacją dla dzieł rzeźbiarza.

„Ktoś może pomyśleć, że te dzieła pochodzą z tamtych czasów” – dodał Mattarella, który – jak się zauważa- nie krył zachwytu dla tej inicjatywy i rzeźb Mitoraja. Ekspozycja będzie otwarta do stycznia przyszłego roku.

 ŹRÓDŁO: http://www.rp.pl/Kultura/160519527-Prezydent-Wloch-otworzyl-wystawe-rzezb-Igora-Mitoraja-w-Pompejach.

Kategorie

Zapraszamy do obejrzenia PORTFOLIO zawodowego członków naszego ZESPOŁU.

Ostatnie wpisy

Archiwa